بک لایت

بک لایت

بک لایت

بک لایت یا بک لیت به چاپی گفته می شود که در فریمی قرار میگیرد که پشت آن نور داشته باشد. در واقع شما یک فریم یا باکس مربع یا مستطیل را تصور کنید که در داخل آن نورهای مهتابی یا ال ای دی تعبیه شده است و متریال چاپی بر روی آن قرار میگیرد و نور از پشت به آن تابانده می شود.

بک لایت ها به سرعت تبدیل به یکی از سازه های محبوب تبلیغاتی شدند که در اکثر فروشگاه ها یا مراکز تجاری انواع مختلف آنها را در ابعاد مختلف شاهد هستیم. از دلایل محبوب شدن این تابلوها می توان به زیبایی سازه، ابعاد متنوع، جهت تابش نور مناسب و قیمت کم آن در مقایسه با نمونه های مشابه اشاره کرد.

یکی از معایبی که عموم سازه ها دارند، مشکل نور آنها است. به طوری که بعد از درست کردن سازه و چاپ آن، باید به مسئله ی تاباندن نور مناسب به آن فکر کرد. چرا که هر چقدر سازه ی استفاده شده مرغوب باشد و چاپ آن خاص و با کیفیت باشد، ولی در صورتی که نور مناسبی در اطراف آن نباشد و یا بر روی آن تابانده نشود، هیچ توجهی را نمی تواند جلب کند. این مسئله در فروشگاه ها یا مراکزی که شلوغ تر هستند بسیار بزرگتر است. چرا که باید کاری کرد که آن مورد تبلیغاتی بیشتر به چشم بیاید.

 

نوع چاپ بک لایت

مزایای چاپ بک لایت

متریال هایی که معمولا برای چاپ بک لایت مورد استفاده قرار میگیرند PVC و نوعی پارچه خاص می باشند. اگر نظر ما را بپرسید، ما پی وی سی را به نوع پارچه ای آن ترجیح میدهیم. چرا که بر حسب تجربه، هم چاپ بهتری روی آن صورت می گیرد، هم متریال آن در هر چاپخانه ای پیدا می شود و هم قیمت مناسبتری دارد. البته مزایای دیگری نیز دارد. مثلا رسانای بهتری برای نور تابانده شده از پشت آن است و یا خیلی راحت تر می شود آن را تمیز کرد و مقاومت بالاتری در برابر رنگ پریدگی چاپ دارد.

شما می توانید با مشاوران چاپ ایرانیان در مورد استفاده از مرغوب ترین نوع سازه بک لایت و چاپ با کیفیت آن مشورت نمایید و همچنین لیست قیمت چاپ بک لایت را از ما دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 4 =