تراکت

تراکت

تراکت

تراکت یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم است که بدلیل هزینه پایین چاپ به شدت مورد توجه کسب و کارها است .

معمولا از تراکت ها برای اطلاع رسانی های فوری استفاده می کنند. از موارد استفاده تراکت می توان به اطلاع رسانی شروع به کار یک فروشگاه یا مجموعه کاری، ثبت نام برای آموزشگاه یا همایش در زمان محدود، شرکت در یک رویداد خاص فرهنگی، هنری، سیاسی و یا هر چیز دیگری که نیاز به خبر دادن فوری و در زمان محدود داشته باشند.

 
محتوای تراکت
همانطور که در بالا گفته شد به این دلیل که تراکتها صرفا جنبه ی اطلاع رسانی دارند، بایستی محتوایی که در آنها قرار می گیرد بصورت خلاصه و کلی باشد و در یک نگاه منظور خود را به مخاطب برسانید.

مثلا : 20% تخفیف روی تمامی محصولات فقط در این هفته ؛ یا ثبت نام تعداد محدود دانش آموزان تا آخر این ماه ؛ یا معرفی تعدادی از محصولاتی که به تازگی توسط یک فروشگاه به فروش می رسند.

بطور خلاصه اینکه شما بایستی ابتدا توسط تراکتهایی که محتوای کلی و خلاصه دارند مشتری را جذب مجموعه و شرکت خود نمایید. سپس در آنجا توسط سایر اوراق تبلیغاتی نظیر کاتالوگ و بروشور که وظیفه شان اشاره به جزئیات کالا یا خدمات می باشد اقدام به معرفی دقیق تر خود نمایید .

 
انواع چاپ تراکت
بسته به نیاز خود و تعداد مورد نظرتان می توانید انتخاب کنید که از چاپ افست استفاده کنید یا چاپ دیجیتال.

1- چاپ تراکت افست : همانطور که قبلا ذکر کردیم چاپ افست کیفیت بالاتری نسبت به چاپ دیجیتال داشته و کم هزینه تر می باشد. پیشنهاد ما به تمام عزیزانی که فرصت کافی ( یک هفته کاری ) دارند و تعداد بیشتر از 500 عدد تراکت نیاز دارند حتما از چاپ افست استفاده نمایند. در واقع شما تنها زمانی باید به سراغ چاپ دیجیتال بروید که به چاپ فوری و یا تعداد کم نیاز داشته باشید .

2- چاپ تراکت دیجیتال : دلیل اینکه چاپ تراکتها در این روش توسط دستگاه های چاپ دیجیتال صورت می گیرد و مراحل پیش از چاپ مانند لیتوگرافی حذف شده است. سرعت چاپ بسیار بالاتر از چاپ افست می باشد ( شما در مدت کمتر از 1 ساعت می توانید 1000 عدد تراکت چاپ شده را دریافت نمایید ) . با اینکه هزینه چاپ دیجیتال از افست بیشتر است ولی بهترین گزینه برای چاپ تعداد پایین تر از 500 عدد می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =