کنواس ( چاپ بوم )

کنواس ( چاپ بوم )

کنواس

چاپ کنواس چیست ؟

کنواس همان متریال پارچه ای است که بر روی یک فریم چوبی چسبانده می شود و بعنوان بوم نقاشی در بازار عرضه می شود. در واقع تمام تابلوهای نقاشی رنگ روغن بر روی کاغذ کنواس کشیده می شوند.

می توان گفت که کنواس پارچه ای بافت دار ( بافت های دانه ای ریز ) با ضخامت بالا می باشد که در دو نوع مات و براق عرضه می شود و بافت های آن باعث جذاب تر شدن طرح های نقاشی شده یا چاپ شده می گردد.

 

انواع چاپ کنواس

1- چاپ توسط دستگاه پلات : دستگاه پلات 6 رنگ بالاترین کیفیت چاپ را بر روی این متریال فراهم می کند ولی به خاطر نوع رنگ مصرفی و شدت پاشش رنگ ( پیکولیتر ) دستگاه، مقاومت پایینی در برابر تابش نور خورشید داشته و در مدت زمان کوتاهی طرح چاپی شده رنگ پریده می شود.

چاپ کنواس با دستگاه پلات مناسب آن دسته از عزیزانی است که نیاز به چاپ فوری و با کیفیت داشته و پایداری رنگ کار برایشان اهمیت زیادی نداشته باشد. ( بطور مثال برای تابلویی که شما قصد دارید آن را یک بار در نمایشگاه یا سمیناری به نمایش بگذارید )

2- چاپ توسط دستگاه بنر اکوسالونت : دستگاه بنر اکوسالونت بهترین گزینه برای چاپ کنواس می باشد . چرا که به دلیل نوع رنگ مصرفی دستگاه و شدت پاشش رنگ بالا ( پیکولیتر ) مقاومت چاپ را در برابر نور خورشید و رنگ پریدگی بسیار بالا می برد . اگرچه دستگاه اکوسالونت در چاپ جزئیات بسیار ریز و نامفهوم ناتوان است، ولی در فایل های چاپی با ابعاد استاندارد بسیار موفق عمل می کند .

در صورتی که قصد فایل چاپی با متون بسیار ریز و جزئیات خاصی را دارید پیشنهاد ما استفاده از چاپ توسط دستگاه پلات می باشد .

چاپ ایرانیان با استفاده از دستگاه های روز پلات و اکوسالونت امکان چاپ فوری، با کیفیت و با قیمت مناسب را برای شما عزیزان فراهم نموده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − دو =