پاکت

پاکت

پاکت

پاکت یکی از ارکان اساسی ست اداری و ابزارهای تبلیغاتی می باشد که برای مکاتبات خارج از مجموعه استفاده می شود . در واقع پاکت ها بیشتر بعنوان یک ابزار بسته بندی در امر تبلیغات تلقی می شوند که نشان دهنده هویت سازمانی ارسال کننده می باشند .

 

محتوای پاکت

همانطور که در بالا اشاره کردیم، پاکت ها ابزاری برای بسته بندی اوراق تبلیغاتی یا مکاتبات بیرون از مجموعه کاری ما هستند.

به همین دلیل نیازی نیست که بر روی آنها هیچ متن تبلیغاتی نوشته شود. در واقع مواردی که بر روی پاکتها درج می شوند عبارتند از لوگو و نام شرکت و اطلاعات تماس ( آدرس، تلفن، ایمیل و وب سایت ) و چون پاکت یکی از ارکان ست اداری است، لازم است طراحی آن با سایر موارد ست اداری ( کارت ویزیت، سربرگ و … ) همخوانی داشته باشد.

 

ابعاد پاکت

ابعاد استانداردی برای چاپ پاکتها وجود دارد که شما می توانید بسته به نیاز مجموعه کاریتان آنها را انتخاب نمایید.

در صورتی که مکاتبات شما در حد نامه های A4 و A5 می باشد می توانید از پاکت ملخی ( پاکت نامه ) استفاده نمایید یا اگر اوراق تبلیغاتی خود ( کاتالوگ، بروشور و … ) را برای مشتریانتان ارسال می کنید می توانید از سایزهای بزرگتر مانند A4 یا A3 استفاده نمایید .

پیشنهاد ما این است در صورتی که از پاکتها برای ارسال اوراق و ملزومات حجیم استفاده می کنید، ابعاد بزرگ پاکت را سفارش دهید و تنها برای قرار دادن یک سربرگ داخل آن، از ابعاد بزرگ استفاده نکنید.

همچنین اگر گاهی اوقات نامه و گاهی اوقات اوراق تبلیغاتی را ارسال می کنید، بهتر است یک پاکت نامه و یک پاکت سایز بزرگتر سفارش دهید.

 

انواع جنس های پاکت

اگر قصد چاپ کردن پاکتهای خود در چاپ افست یا دیجیتال را داشته باشید، گزینه هایی که پیش روی شما هستند شامل کاغذ تحریر 80 گرم، کاغذ تحریر 100 گرم، کاغذ گلاسه 135 گرم، کاغذ گلاسه 170 گرم و کاغذ کتان 120 گرم می شوند.

 

انواع چاپ پاکت

1- چاپ دیجیتال پاکت : چاپ دیجیتال زمانی برای شما مقرون به صرفه خواهد بود که قصد چاپ تعداد پایین داشته باشید یا بخواهید پاکتها را بصورت فوری تحویل بگیرید. توجه داشته باشید که محدودیت چاپی که در چاپ دیجیتال وجود دارد این است که شما نمی توانید روی درب پاکتها را چاپ کنید .

2- چاپ افست پاکت : در چاپ افست با اینکه شما باید زمان بیشتری در انتظار باشید ( در فرم عمومی 1 هفته کاری و در فرم فوری 2 روز کاری ) ولی می توانید تیراژ بالاتر از 1000 عدد را با قیمت بسیار مناسب تر نسبت به چاپ دیجیتال چاپ کنید و محدودیتی در چاپ بر روی قسمت های خاص مانند درب پاکت دیگر وجود ندارد .

 

چاپ ایرانیان پاکتهای شما را از تعداد 1 عدد به بالا بصورت فوری ( دیجیتال ) و تعداد 1000 عدد به بالا را بصورت مدت دار ( افست ) چاپ می کند .

* در چاپ دیجیتال محدودیتی برای تعداد وجود ندارد، اینکه تعداد بالاتر از 1000 عدد را جزو چاپ افست حساب کردیم، دلیلش کمتر بودن قیمت چاپ افست می باشد . در صورتی که شما زمان کمی دارید ما تا هر تعدادی که نیاز داشته باشید را بصورت دیجیتال برایتان انجام خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =