چاپ لیبل (برچسب) و استیکر با قالب خاص

مطالب جدید

دسته بندی مطالب

چاپ لیبل (برچسب) و استیکر با قالب خاص

همانطور که مستحضرید از لیبل ها، برچسب ها و استیکر ها در زمینه های خاص استفاده می شود. لیبل ها و استیکر ها کاغذهای پشت چسبداری هستند که بعد از انجام چاپ بر روی آنها، کاور پلاستیکی پشتشان را جدا کرده و می توانید بر روی هر سطح صافی آن را بچسبانید. معمولا چسب پشت این برچسب ها به قدری قوی است که به سختی از روی سطح چسبانده شده جدا می شود و بخش نسبتا زیادی از آن بر روی آن سطح باقی می ماند.

 

تفاوت استیکر و لیبل

تفاوت استیکر و لیبل در ابعاد و نوع چاپ آن می باشد. لیبل ها بزرگترین ابعادشان A3 می باشد که قابلیت چاپ دیجیتال با دستگاه های پرینتر معمولی را دارد. این لیبل ها توسط پرینترهای بزرگ چاپ دیجیتال به صورت چهار رنگ چاپ می شوند.

استیکر به برچسب هایی گفته می شود که ابعاد بزرگتر از A3 داشته و با دستگاه های لارج فرمت، مانند دستگاه سالونت، اکو سالونت و پلاتر چاپ شوند. عرض رول استیکر از 1 متر الی 2 متر است که بسته به نیاز مشتری و ابعاد دستگاه چاپی، انتخاب می شود.

 

انواع استفاده از لیبل ها و استیکر ها

بیشترین استفاده از لیبل ها و استیکر ها در صنعت بسته بندی می باشد ( بسته بندی یکی از مهمترین ارکان تبلیغات یک محصول است ). از بسته بندی کالاهای الکترونیکی گرفته، تا انواع کالاهای ورزشی، آرایشی و بهداشتی، خوراکی و …

در برخی از بسته بندی ها مانند کنسروهای غذا یا مربا، عسل، ترشی و … از لیبل ها به عنوان معرفی کالا و تبلیغات آن استفاده می شود و در برخی دیگر از بسته بندی ها مانند، جعبه های تلویزیون یا سایر جعبه ها و کارتن ها، از لیبل ها بعنوان بخشی از بسته بندی ( مانند لیبلی که بارکد کالا روی آن درج شده است ) استفاده می گردد.

 

چاپ لیبل و استیکر با قالب خاص

در بسیاری از صنایع بسته بندی، شما نیاز به برچسبی دارید که با برش خاص بر روی محصولتان چسبانده شود. به طور مثال شما یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی برای تولیدات عسل خود در نظر گرفته اید و می خواهید برچسبی که حاوی نام و لوگو و مشخصات محصول شماست، به شکل یک خرس فانتزی طراحی و برش خورده شود و بر روی ظرف چسبانده شود.

در این بین شما دو گزینه دارید. یا اینکه این برچسب ها را به تعداد انبوه سفارش دهید ( مثلا 20000 عدد ) که می توانید از چاپ افست استفاده نموده و پس از ساخت قالب مخصوص برش ( که اینجا قرار است به شکل یک خرس کارتونی باشد )، عملیات چاپ شما صورت بگیرید.

یا اینکه تولیدات شما به صورت خانگی و تعداد پایین است و هر بار نیاز به مثلا 100 عدد برچسب دارید و فضا و امکانات کافی برای تولید انبوه را ندارید. در این صورت، چاپ افست و ساخت قالب برای شما به صرفه نبوده و ناچارا باید از چاپ دیجیتال استفاده کنید. مسئله ای که در این میان می ماند این است که شما یا باید لیبل ها را به صورت مربع یا مستطیل روی کار بچسبانید، یا اینکه به صورت دستی و با قیچی بایستی دوربُری کنید.

 

چاپ لیبل با قالب و برش خاص در یک ساعت ( فوری )

چاپ ایرانیان، قابلیت طراحی و قالب اختصاصی انواع برچسب های شما در هر ابعادی را در کمتر از یک ساعت و به صورت فوری فراهم نموده است. شما می توانید به صورت فوری، حتی از 1 عدد برچسب تا نامحدود را به ما سفارش داده و در کمترین زمان ممکن و به صرفه ترین هزینه به صورت چاپ شده و برش خورده از ما تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − پانزده =