چاپ فاکتور فروش

چاپ فاکتور فروش

چاپ فاکتور فروش

در کسب و کار های مختلف و معاملات چاپ فاکتور فروش لازمه ی فعالیت است. چرا که در اکثر فعالیت هایی که خرید و فروش در آن صورت می گیرد سندیت بخشیدن به پرداخت ها اهمیت دارد. فاکتور فروش یکی از اسناد رسمی شرکتی است که به عنوان ضمانت خرید از آن استفاده می شود. چاپ فاکتور فروش می تواند به کسب و کار شما رسمیت بالایی ببخشد. همچنین استفاده از یک فاکتور فروش متناسب با نوع کسب و کار و با طراحی اختصاصی می تواند انتخاب درستی برای شما و فعالیتتان باشد. در این محتوا قصد داریم به خدمات چاپ و صحافی فاکتور فروش بپردازیم.

 

فاکتور فروش چیست و چه خصیصه هایی دارد؟

فاکتور فروش

در چاپ فاکتور فروش محلی برای درج اطلاعات طرفین معامله تعبیه می شود. اطلاعاتی نظیر نام و نام خانوادگی، کد ملی، شماره ثبت و پیگیری، شماره تلفن و… در فاکتور ثبت می شوند. در هنگام نوشتن فاکتور در معامله نوع کالا یا خدمات و شرایط معامله ی آن ذکر می شود. همچنین فاکتور باید دارای نام و مهر امضای فروشنده و محل فروش باشد تا از اطمینان کامل برخوردار باشد.

اما مهم ترین بخش در فاکتور فروش شماره سریال مختص کسب و کار است که توسط اداره ی دارایی اعطا می شود. این شماره سریال باید در زمان چاپ فاکتور فروش، در تمامی ورقه های فاکتور به صورت برجسته و با چاپ افست چاپ گردد. معمولا برای ایجاد وضوح بیشتر در چاپ این شماره از رنگ قرمز استفاده می شود.

 

انواع چاپ فاکتور فروش و کاربرد های آن

چاپ فاکتور فروش به دو نوع تحریری و کاربن لس (NCR) انجام می شود. برای نوشتن فاکتور فروش، باید دو برگ فاکتور نوشته شود تا در اختیار طرفین قرار گیرد. برای نوشتن هم زمان دو برگ فاکتور از کاربن استفاده می شود. به طوری که کاربن بین دو ورق مد نظر قرار می گیرد و اطلاعات نوشته شده روی ورقه ی اول را به ورقه ی دوم منتقل می کند. این زمان است که شما از چاپ فاکتور فروش به روش تحریری بهره بگیرید.

حالت دیگر چاپ فاکتور فروش به روش کاربن لس است. در این حالت از ورقه های کاربن لس به جای ورقه های معمولی استفاده می شود. ورقه های کاربن لس ساخته شده از کپسول های میکروسکوپی رنگی اند که در هنگام فشار، رنگ را با طرح صفحه ی اول، به صفحه ی دوم انتقال می دهند. شما با استفاده از این نوع کاغذ ها دیگر نیازی به استفاده از کاربن ندارید. همچنین از کثیفی هایی که کاغذ کاربن ایجاد می کند نیز جلوگیری می شود.

فاکتور فروش در بیشتر مشاغل و کسب کار ها کاربرد دارد. چرا که وضع فاکتور فروش برای تمامی مشاغلی که زیر نظر نظام مالیاتی هستند ضروری است. در نتیجه شما با هر کسب و کاری باید برای ثبت سوابق خرید و فروش خود چاپ فاکتور فروش انجام دهید. این فاکتور ها می توانند به صورت دستی نوشته شوند و یا به وسیله ی نرم افزار های حسابداری و به شکل سیستماتیک انجام شوند.

 

صحافی فاکتور فروش

صحافی فاکتور فروش

صحافی فاکتور فروش می تواند به حالت ۲ برگی یا ۳ برگی باشد. این تعداد را شما می توانید بر اساس و با توجه به طرفین معاملات خود تعیین نمایید. همچنین می توانید فاکتور مد نظر خود را به وسیله ی صحافی ته چسب یا پرفراژ صحافی نمایید. صحافی فاکتور فروش می تواند در سایز های مختلفی انجام شود. بزرگ ترین سایز فاکتور که معمولا برای معاملات ملکی استفاده می شود در اندازه ی A3 و کوچک ترین آن در اندازه ی A6 صحافی می شود. سایز استاندارد و معمول فاکتور فروش نیز در اندازه ی کاغذ A5 یا کاغذ B2 است.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ، صحافی کتاب و انواع برش در مرکز چاپ ایرانیان

مرکز چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت هدایا است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات چاپ فاکتور فروش و صحافی فاکتور فروش و دیگر انواع چاپ و صحافی است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. قصد داشتیم با توضیحات ارائه شده، در انتخاب صحیح و متناسب با نیاز، به شما عزیزان کمک کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *