چاپ سی دی

چاپ سی دی

اگر تا به حال سی دی و دی وی دی آلبوم های موسیقی یا فیلم های سینمایی و سریال ها را دیده باشید با عمل چاپ سی دی آشنا هستید. باید قبول کنیم که دوران CD ها و DVD هایی که روی آنها با ماژیک نام و موضوعشان را مینوشتیم به پایان رسیده و با پیشرفت صنعت چاپ، همه ی اصناف و کسب و کارها خود را در این امر آپدیت نگاه داشته اند.

اگر سری به نمایشگاه هایی که در کشور برگزار می شود زده باشید ( نمایشگاه نفت و گاز، نمایشگاه الکامپ، نمایشگاه کتاب، نمایشگاه خودرو و سایر نمایشگاه های داخلی و بین المللی که در کشور برگزار می گردد ) میبینید که تمامی شرکت ها و گروه های حاضر در نمایشگاه، در پک تبلیغاتی خود یک دی وی دی یا سی دی قرار داده اند که روی آن تصاویر گرافیکی مربوط به کسب و کار، نام مجموعه خود و موضوع آن را درج کرده اند.

از آنجا که صاحبان مشاغل دوست دارند هم مخاطبان اهل مطالعه را جذب کنند و هم مخاطبان اهل رسانه را؛ به همین منظور علاوه بر کاتالوگ و اوراق تبلیغاتی یک سی دی یا دی وی دی حاوی فایل های مالتی مدیا از رزومه کاری خود، پروژه ها و فعالیت های به پایان رسانده یا در دست فعالیت و سایر مواردی که برای جذب کارفرما نیاز است را در آن گنجانده اند .

انواع چاپ روی سی دی یا دی وی دی

در حال حاضر دو روش برای چاپ دی وی دی و سی دی استفاده می گردد :

1- چاپ مستقیم روی سی دی : در این نوع از چاپ، از سی دی های پرینتیبل ( Printable ) که در واقع لایه ای کاغذی که قابل چاپ میباشد از قبل روی این سی دی ها تعبیه گردیده است و توسط دستگاه های جوهر افشان عمل چاپ بصورت مستقیم روی سی دی انجام می شود. این نوع چاپ بالاترین کیفیت را به ما ارائه می دهد.

2- چاپ لیبل سی دی : در این نوع چاپ، از لیبل های نیم تیغ دایره ای استفاده می شود . عمل چاپ توسط دستگاه های پرینتر لیزری روی لیبل انجام می شود و سپس لیبل بر روی سی دی چسبانده می شود . این نوع از چاپ ، کیفیت فوق العاده ای که در چاپ جوهر افشان شاهد آن هستیم را به ما نمی دهد و همچنین چون عمل چسباندن لیبل دستی می باشد احتمال خطا در آن وجود دارد .

ولی لازم به ذکر است در صورتی که زمان کافی برای چاپ سی دی و دی وی دی خود ندارید، بهترین گزینه برای شما چاپ لیبل می باشد که در کمترین زمان ممکن آنها را آماده نمایید.

چاپ ایرانیان با استفاده از دستگاه های جوهر افشان و لیزری و استفاده از سی دی و دی وی دی های مرغوب، امکان طراحی سی دی، چاپ فوری و با کیفیت و رایت محتوا بر روی آن را برای شما فراهم آورده است. لطفا در صورت نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی با ما تماس حاصل فرمایید.

نکته : در صورتی که فایل مربوط به چاپ سی دی را خودتان آماده می نمایید، در نظر داشته باشید که ابعاد چاپ سی دی 12 سانتیمتر در 12 سانتیمتر می باشد. در واقع کافی است که شما فایل مورد نیاز چاپ خود را در یک مربع با طول 12 سانتیمتر قرار دهید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − پنج =