مهر

مهر

مهر

در صورتی که شما صاحب یک کسب و کار باشید به لزوم داشتن مهر پی برده اید. در واقع مهر یک ابزار مهم برای تایید و رسمی نمودن کلیه قراردادها و فاکتورها می باشد. در صورتی که شما با شرکتی انعقاد قرارداد کنید و یا در قبال فروش کالا، محصولات و خدمات به ایشان فاکتور ارائه دهید، بدون اینکه مهر اختصاصی شما پای برگه وجود داشته باشد، آن قرارداد یا فاکتور هیچ سندیت و رسمیتی ( از طرف امور مالی شرکت مربوطه و سازمان مالیات کشور ) ندارد . از طرفی داشتن مهر اختصاصی برای امنیت اوراق شما بسیار حائز اهمیت است، چرا که فاکتور یا سربرگ شما به راحتی قابل جعل و کپی برداری می باشد ولی به راحتی نمی توان از مهر کپی برداری کرد.

جلوگیری از جعل مهر

برای اینکه از جعل جلوگیری شود و راه های سوء استفاده برای کلاهبرداران بسته شود، شما زمانی که سفارش ساخت مهر به ما می دهید باید مدارکی را ارائه نمایید که مالکیت شما را محرز نماید. در صورتی که قصد ساخت مهر برای شرکت را دارید باید علاوه بر درخواست ساخت بر روی سربرگ شرکت روزنامه های رسمی ای که نشان دهنده و گواهی ثبت شرکت شما باشد را به ما ارائه نمایید . برای درخواست ساخت مهر مغازه و فروشگاه، شما ملزم به ارائه جواز کسب محل خود هستید و یا برای ساخت مهر شخصی با نام و نام خانوادگی نیاز به اصل شناسنامه و کارت ملی و حضور خود شخص می باشد .

دلیل دریافت اوراق و مدارک، صرفاً امنیت بیزینس و کسب و کار شما و جلوگیری از کلاهبردار احتمالی سودجویان می باشد.

انواع جنس مهر

1- مهر ژلاتینی : مرسوم ترین جنس ساخت مهر، جنس ژلاتینی آن می باشد . که لوگو، نام شرکت، شماره ثبت یا هر اطلاعات مورد نظر دیگری بر روی ژلاتین توسط دستگاه مخصوص انداخته می شود. مهر ژلاتینی بایستی در استامپ قرار گرفته و در نهایت روی کاغذ چاپ شود. انواع ژلاتینی آن شامل مهرهای دسته معمولی ( دسته پلاستیکی و دسته چوبی ) که باید ابتدا روی یک استامپ قرار گرفته شوند و مهرهای دسته اتوماتیک می باشد .

مهرهای دسته اتوماتیک تحت عنوان مهرهای فشاری نیز شناخته می شوند که حتما در مطب پزشکان یا دفتر مهندسان نمونه شان را دیده اید . روش کار این مهرها به این صورت است که ژلاتین در بخشی که در دسته اتوماتیک تعبیه شده است چسبانده می شوند و با فشار دست ژلاتین توسط فنرهای دستگاه به استامپی که در دسته قرار گرفته است فشار داده می شود و در نهایت بر روی کاغذ جوهر استامپ را چاپ می کند ( مهر جیبی که ابعاد بسیار کوچکتری دارد جزو مهرهای اتوماتیک قرار می گیرد )

2- مهر لیزری : یکی از جنس هایی که روز به روز در حال محبوب شدن است، مهر لیزری است . عملیات ساخت مهر لیزری بسیار ساده تر و سریع تر از نوع ژلاتینی آن است و علاوه بر قابلیت چاپ ریزترین کلمات قابلیت چاپ تصاویر با بالاترین دقت را دارد. در صورتی که مهر مورد نظر شما جزئیات بسیار زیادی دارد ( مانند لوگویی که از خطوط و نقاط ریز و درشت بسیاری تشکیل شده ) یا شامل ترام ( سایه ) می باشد .

بدون شک تنها گزینه مقابل شما مهر لیزری می باشد . دسته های مهر نوری ( لیزری ) همگی اتوماتیک و فشاری هستند و جوهر توسط پلیمری که در دسته تعبیه شده است بر روی تصویر مهر قرار می گیرد .

تفاوت مهر ژلاتینی و لیزری

به دلیل تفاوت در جنس این دو نوع، مهر ژلاتینی تنها مناسب نوشته ها و لوگوهای بزرگ و کم جزئیات می باشد و طول عمر کمتری نسبت به مهر نوری دارد. ولی مهر لیزری کوچکترین حروف و جزئیات را به خوبی شامل می شود و حتی شما می توانید عکس صورت خودتان را در آن با جزئیات کامل و ترام و سایه ها بر روی کاغذ چاپ کنید . طول عمر نوع لیزری بسیار بیشتر از نوع ژلاتینی می باشد که قیمت بالاتر نوع لیزری آن را این مسئله توجیه می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =