برش شبرنگ و روز رنگ

برش شبرنگ و روز رنگ

برش شبرنگ و روز رنگ

استفاده از برچسب های شبرنگ و روز رنگ در امور مختلفی کاربرد دارد. به طور کلی اگر در امری نیاز به استفاده از برچسب هایی با قدرت چسبندگی بالا و امکان دید در شب وجود دارد از برچسب های شبرنگ و در اموری که نیاز به دید تابلو یا نشانه در روز وجود دارد از روز رنگ استفاده می شود. در ادامه به کاربرد ها و انواع این دو نوع برچسب ها و متریال خواهیم پرداخت.

 

شبرنگ و روز رنگ چیست؟

شبرنگ و روز رنگ چیست؟

شب رنگ یا روز رنگ برچسب هایی هستند که برای استفاده ی مختص به شب یا روز استفاده می شوند. ماده ی اولیه ی شبرنگ ها سیلیس است. به همین علت جنسی شکننده داشته و امکان خرد شوندگی برای آن ها وجود دارد. یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده ی شبرنگ ها فلورسین است. این ماده در هنگام تابش نور خاصیت بازتاب از خود نشان می دهد. اما در تاریکی و بدون حضور نور، امکان ساطع کردن نور از خود را ندارد. به همین علت در ساخت شبرنگ ها از این ماده استفاده می شود تا قابلیت دید در شب و شب تابی را در امور مختلف میسر کنند. شبرنگ ها معمولا دارای تعداد ۸ رنگ هستند. نصب شبرنگ معمولا برای اموری استفاده می شود که نیاز به جلب توجه مخاطب داشته باشند.

روز رنگ ها برچسب هایی هستند که از PVC تشکیل شده اند. روز رنگ ها نسبت به شبرنگ ها از تنوع رنگی بیشتری برخوردار هستند. اما بسیاری از خصایل آن ها در مقایسه با شبرنگ ها ضعیف تر است. برای مثال برچسب های روز رنگ از چسبندگی کمتری نسبت به برچسب های شبرنگ برخوردارند. اما این امر با روش های مختلفی نظیر سلفون کشی و لمینت کشی قابل جبران است.

شبرنگ و روز رنگ به شکل های ساده و طرح دار تولید می شوند. همچنین این دو حالت می توانند به صورت مات یا براق باشند. از شبرنگ و روز رنگ در امور مختلفی از جمله تبلیغات استفاده ی گسترده ای می شود. قابل شستشو بوده و نسبت به دیگر برچسب ها از مقاومت و ماندگاری بالایی برخوردار هستند. همچنین به صورت ضد خش و ضد اثر انگشت نیز قابل سفارش هستند.

 

کاربرد های طراحی و نصب شبرنگ و روز رنگ

کاربرد های طراحی و نصب شبرنگ و روز رنگ

برش روز رنگ و شب رنگ در مواردی استفاده می شود که در وهله ی اول نیاز به ماندگاری بالا داشته باشند. با توجه به خصوصیات ذکر شده از برچسب های شبرنگ، می توان آن ها را به عنوان برچسب های اعلان و اخبار به کار گرفت. همچنین برای کاربرد های خودرو نیز از نصب شبرنگ بهره گرفته می شود. برچسب های روز رنگ در موارد تبلیغاتی و دکوری کاربرد گسترده تری دارند. در این راستا برای ویترین مغازه ها و تابلو ها و بنرهای تبلیغاتی، از برچسب های روز رنگ استفاده می شود.

 

چاپ و برش شبرنگ و روز رنگ

چاپ و برش شبرنگ و روز رنگ

برچسب های شبرنگ و روز رنگ در ضخامت های مختلفی تولید می شوند. این برچسب های شبرنگ و روز رنگ عموما به صورت رول هستند و طول و عرض این رول ها از ۶۱ × ۲۵ تا ۱۲۲ × ۵۰۰ متغیر است. برای استفاده از این برچسب ها، شما می توانید از طراحی شبرنگ و روز رنگ و برش به شکل نیم تیغ یا تمام تیغ بهره بگیرید. برش شبرنگ و روز رنگ نیز توسط دستگاه کاتر پلاتر صورت می گیرد.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ در مجموعه چاپ ایرانیان

مجموعه چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات روز رنگ و شب رنگ و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =