سربرگ

سربرگ

سربرگ

پس از آنکه با تبلیغات صحیح کسب و کارتان را راه اندازی کردید و مشتریان را جذب مجموعه خود کردید، لازم است مکاتبات و قراردادهای کاریتان را بصورت رسمی پیش ببرید که رسمی بودن فعالیت و حرفه ای بودنتان را بطور کامل به مخاطبتان القا نمایید .

 

سربرگ ها ابزار تبلیغاتی نیستند

بسیاری از مراجعین ما تصور می کنند سربرگها هم مانند سایر اوراق تبلیغاتی هستند و جزو ابزار تبلیغاتی تلقی می شوند . در صورتی که اصلا اینطور نیست، همانطور که در بالا گفتیم از سربرگها تنها برای مکاتبات و قراردادهای بین شما و مشتریانتان استفاده می شود و صرفا برای القای رسمی بودن کار شماست.

 

محتوای مناسب سربرگ های اداری

سربرگ اداری مانند کارت ویزیت از چارچوب مشخصی استفاده می کند که در طراحی باید به آن توجه کافی داشت. البته شما به صلاحدید خود می توانید برخی از این موارد را در نظر نگیرید.

موارد سازنده یک سربرگ استاندارد و خوب عبارتند از :

لوگوی شرکت ( آرم و نشان تجاری شرکت )

شماره ثبت ( کسب و کارهایی که کوچک هستند و ثبت رسمی نشده اند نیازی به درج این مورد ندارند )

معرفی کوتاه مجموعه یا شرکت ( مثلا مجری و مشاور کلیه امور چاپ و تبلیغات )

قراردادن بخشی برای نوشتن تاریخ، شماره و پیوست در سمت چپ، ذکر آدرس دقیق، کد پستی، شماره تلفن ثابت، آدرس ایمیل و وب سایت در پایین برگه.

 

ابعاد  سربرگ

شما بایستی ابعاد مناسب برای چاپ سربرگتان را طوری انتخاب نمایید که برای نوع فعالیتتان مناسب باشد. بطور مثال اگر شما صاحب یک املاک هستید و قراردادهای فروش و اجاره ملک را می نویسید، مناسب ترین گزینه برای شما سایز A3 برای سربرگ می باشد ( کاغذ A3 دو برابر کاغذ A4 معمولی می باشد ) . یا در صورتی که قراردادها و مکاتبات شما در اندازه ی نرمال می باشد می توانید از سایز A4 استفاده نمایید و چنانچه مورد استفاده شما صرفا مکاتبات کوتاه ( عموماً درون مجموعه ای ) می باشد بهتر است از کاغذ سایز A5 برای چاپ سربرگتان استفاده نمایید.

 

جنس سربرگ

گزینه هایی که شما برای چاپ سربرگهای خود دارید عبارتند از :

کاغذ تحریر 80 گرم، کاغذ تحریر 100 گرم، کاغذ تحریر 120 گرم، کاغذ گلاسه 120 گرم، کاغذ گلاسه 135 گرم و کاغذ کتان 120 گرم.

لازم به ذکر است جنس کاغذها تنوع بسیار بالایی دارند ولی نوعی که مناسب برای سربرگهای اداری و رسمی هستند، آنهایی که در بالا اشاره کردیم اند.

 

انواع چاپ سربرگ

چاپ سربرگ دیجیتال : در صورتی که نیاز به تعداد کم ( کمتر از 1000 عدد ) برای سربرگ دارید یا نیاز به چاپ فوری آن دارید بهترین گزینه برای شما چاپ دیجیتال می باشد. ( در چاپ دیجیتال سربرگ شما در مدت زمان کمتر از ساعت می توانید هر تعدادی که نیاز دارید را چاپ نمایید )

چاپ سربرگ افست : چاپ افست مناسب برای آن دسته از عزیزانی است که هم به تعداد بالا نیاز دارند و هم زمان کافی در اختیار دارند. در صورتی که چاپ تیراژ می خواهید و زمان دارید بدون تعلل سربرگهای خود را بصورت افست چاپ کنید که علاوه بر کیفیت مناسب، قیمت ارزان تری نیز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =