چاپ قبض

چاپ قبض

چاپ قبض

چاپ قبض رسید در انواع اموری نظیر معاملات آزاد، امور بانکی، امور اداری، کسب و کار های خرد و کلان و… کاربرد دارد. این سند از ابزار های تجاری است که در امور مختلف مذاکره و معامله کاربرد دارد و اطلاعات طرفین در آن ثبت می شود. با توجه به نوع چاپ قبض در کسب و کار خود، می توانید میزان اعتبار و اعتمادی که از مشتریان دریافت می کنید را تعیین کنید. چرا که استفاده ی مناسب از قبض رسید و درج اطلاعات صحیح در آن در امور معاملاتی بسیار مهم و موثر است.

همچنین می توانید چاپ قبضی متناسب با برند و نام تجاری منحصر به خود داشته باشید. این امر باعث می شود میزان اعتبار شما در بازار و در میان مشتریان وسعت یابد.

 

قبض رسید چیست؟

قبض رسید چیست؟

قبض رسید از اسناد تجاری است که در فرایند چرخه ی بازار مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از قبض رسید موجب می شود که معامله دارای سندیت باشد. به این معنا که با استفاده از آن از پرداخت ها تاییدیه گرفته می شود و اطلاعات و پرداخت هزینه ها ثبت می شوند. در قبض رسید اطلاعاتی نظیر قیمت کالای معامله شده، اسم کالا، مشخصات طرفین و… درج می شود. این قبض از طرف فروشنده به خریدار ارائه می گردد تا جزئیات مکتوب شده ی تراکنش را هر دو نفر داشته باشند.

چاپ قبض معمولا به دو حالت کاربن لس و تحریری انجام می شود. قبض ها می توانند در ۲ یا ۳ برگ پرفراژ شوند. همچنین معمولا دسته قبض ها بین ۸۰ تا ۱۰۰ برگ هستند. ساز رسید ها نیز معمولا تا حداکثر ۴۰ سانتی متر انتخاب می شوند. اما شما می توانید با انتخاب تیراژ و تعداد برگ مد نظر، قبض رسید مورد نیاز خود را سفارش دهید.

 

قبض رسید چه کاربردی دارد؟

کاربرد قبض رسید

از قبض رسید در امور معاملاتی و پرداختی استفاده می شود. قبض پارکینگ، پرداخت شارژ ساختمان، قبض خشکشویی، رسید انبار، قبض مرخصی های سازمانی، قبض نوبت دهی های پزشکی و بیمارستانی، قبض های حسابداری و… همگی از نمونه های کاربرد قبض رسید در کاربرد های روزانه است. با این تفاسیر حتما متوجه اهمیت رسیدگی به چاپ قبض رسید های پرداختی در کسب و کار خود شده اید.

لازم به ذکر است که رسید ها می توانند در دو شکل پرداختی و دریافتی به چاپ برسند. در هر یک از این دو نوع اطلاعات متفاوتی درج می شوند که به وسیله ی پرفراژ یا خط چین از یکدیگر جدا می شوند. به این ترتیب هر یک از این برگ ها در اختیار یک طرف از معامله قرار میگیرد. پس می توانید با انتخاب و سفارش قبضی متناسب با نیاز شرکت یا سازمان خود از خدمات چاپ قبض در مرکز چاپ ایرانیان بهره بگیرید.

 

نکات مهم در هنگام سفارش قبض رسید

اطلاعاتی که در قبض رسید کسب و تجارت یا سازمان خود درج می کنید باید بسته با توجه به نیاز شما باشند. با توجه به کاربردی که قبض رسید برای فعالیت های شما دارد، می توانید اطلاعات مورد نظر را در چاپ آن داشته باشید. همچنین می توانید با توجه به تعداد طرفین معاملات، تعداد پرفراژ های لازم برای قبض را نیز انتخاب کنید.

در چاپ قبض می توان از متریال مختلفی استفاده نمود. می توانید در صورت نیاز کاغذ های گرم بالا و یا گلاسه را برای چاپ رسید های خود انتخاب نمایید. به علاوه انتخاب نوع چاپ به صورت رنگی یا سیاه و سفید نیز می تواند به شما در بر آورده نمودن نیازتان کمک کند. شما می توانید نام برند و لوگو و تصویر خود را نیز در قبض های چاپ شده داشته باشید تا بر یکتایی آن تاکید ورزید. طراحان متخصص ما در مرکز چاپ ایرانیان می توانند در انتخاب بهتر رسید پرداخت یا رسید دریافت به شما کمک کنند.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ، صحافی و برش در مرکز چاپ ایرانیان

مرکز چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت هدایا است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات چاپ قبض و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید.

همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در رابطه با قبض رسید برای شما خواننده ی محترم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =