چاپ کتاب به روش دیجیتال

چاپ کتاب به روش دیجیتال

چاپ کتاب به روش دیجیتال

در مورد چاپ کتاب به روش دیجیتال چه می دانید ؟ برای چاپ کتاب از گذشته تا به امروز روش های مختلفی ایجاد شده است. بسیاری از این روش ها به دلایل مختلف با گذر زمان منسوخ شده اند. با افزایش جمعیت و پیشرفت تکنولوژی روش های مدرنی مانند چاپ دیجیتال و چاپ افست برای چاپ کتاب به وجود آمدند. امروز قصد داریم به چاپ از نوع دیجیتال بپردازیم. این روش برای چاپ با تیراژ پایین کاربرد دارد. سرعت بسیار خوبی دارد و می تواند با کیفیت بالا تراکت، مجله، پوستر و دیگر نیاز های چاپی شما را تکثیر کند.

چاپ دیجیتال چیست؟

چاپ دیجیتال با آخرین فناوری های روز در جهان به وجود آمده است. این نوع چاپ کتاب نسبت به چاپ افست نوین تر بوده و کاربرد آن با تکنولوژی جدید تری همراه است. دیجیتالی بودن آن به این معنا است که چاپگر اطلاعات را به صورت دیجیتالی دریافت کرده و چاپ می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های چاپ دیجیتال، امکان ایجاد تغییر در محتوای تصویر چاپی است.

به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. همچنین این نوع چاپ بیشتر در چاپ با تیراژ کمتر از ۱۰۰۰ ورق کاربرد دارد. چاپ کتاب و محصولات چاپی دیگر به روش دیجیتال، هزینه ی مالی بیشتری به نسبت چاپ افست صرف می کند. اما در تیراژ های پایین تر، با صرفه جویی در هزینه ی پلیت های چاپ این مساله جبران می شود. همچنین این نوع چاپ برای استفاده های شخصی و یا در سازمان ها و شرکت های کوچک تر بسیار کاربردی است.

 

چاپ کتاب به روش دیجیتال

چاپ دیجیتال کتاب چگونه انجام می شود؟

چاپ دیجیتال می تواند به وسیله ی چاپگر های جوهر افشان و لیزری انجام شود. در چاپ دیجیتال به وسیله ی پرینتر جوهر افشان، در ابتدا فایل مورد نظر توسط سیستم به چاپگر فرستاده می شود. سپس کارتریج که مخزن رنگ در این نوع پرینتر است، با توجه به تصویر رنگ را ترکیب می کند. رنگ ترکیب شده به سوزن چاپ فرستاده می شود. این سوزن به هد چاپ متصل است و قطرات میکروسکوپی جوهر با سرعت روی کاغذ پاشیده می شوند. چاپ به وسیله ی پرینتر جوهر افشان با کیفیت بالاتری صورت  می گیرد.

در چاپ دیجیتال به وسیله ی چاپگر لیزری نیز در ابتدا تصویر به وسیله ی سیستم به پرینتر منتقل می شود. این نوع چاپ بر مبنای بار مثبت و منفی الکتریکی ذرات تونر کار می کند. به این صورت که لیزر موجود در دستگاه به یک صفحه ی آینه ای می تابد و باز تاب آن بر روی صفحه می افتد. محل برخورد بازتاب دارای بار منفی می شوند و ذرات تونر (پودری است که به جای جوهر از آن استفاده می شود) که دارای بار مثبت هستند به این نقاط می چسبند و تصاویر و نوشته ها را پدید می آورند. چاپ دیجیتال به وسیله ی پرینتر لیزری با سرعت بالاتری صورت می گیرد.

 

چاپ کتاب به روش دیجیتال

کاربرد های چاپ دیجیتال

از چاپ دیجیتال در چاپ محصولات مختلفی استفاده می شود. پرینت های رنگی و سیاه و سفیدی که به وسیله ی پرینتر های خانگی یا شرکتی چاپ می شوند نیز از این دست هستند. همچنین از این چاپ دیجیتال برای چاپ پوستر و تراکت نیز استفاده می شود. معمولا چاپ پوستر، تراکت یا کاتالوگ بر روی کاغذ های گلاسه انجام می شود. انتخاب نوع کاغذ در چاپ دیجیتال می تواند صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که در چاپ دیجیتال تنها متریالی که قابلیت چاپ بر روی آن وجود دارد کاغذ است. از چاپ دیجیتال برای انواع فرم های اداری و سر برگ ها نیز استفاده می شود. همچنین می توان کارت ویزیت ها و کارت های پستال را نیز به این شیوه چاپ نمود.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ در مرکز چاپ ایرانیان

مرکز چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات چاپ دیجیتال و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید.

همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در رابطه با چاپ دیجیتال، برای شما خواننده ی محترم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =