چاپ لایت باکس

چاپ لایت باکس

چاپ لایت باکس

امروزه استفاده از چاپ لایت باکس یکی از جدید ترین عناصر و ابزار های تبلیغاتی به حساب می آید. تابلو های لایت باکس هم زمان با ارائه ی خدمات تبلیغاتی دارای زیبایی و چشم گیری خاصی هستند. به همین دلیل علاوه بر استفاده های صنعتی و تبلیغاتی از تابلوی لایت باکس، از آن در امور دکوراسیون منزل و نمایشگاه ها و دفاتر کاری نیز استفاده می شود. در واقع استفاده از چاپ لایت باکس برای تبلیغات، یک بستر مناسب برای تبلیغات خلاقانه ایجاد خواهد کرد. در ادامه قصد داریم به توصیف مفصل تر و چگونگی ساخت و کاربرد های آن بپردازیم.

 

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلو لایت باکس چیست؟

تابلوی لایت باکس همان طور که از نامش هم پیداست، به دلیل استفاده ی نور در آن دارای زیبایی چشم گیری است. قاب و فریم این تابلو ها عموما از فلز آلومینیوم ساخته می شود. به این ترتیب دارای جرمی کمتر خواهد بود و جابجایی آن آسان است. امروزه فریم های پلاستیکی نیز کاربرد بسیاری پیدا کرده اند. ضخامت استاندارد این تابلو ها نیز معمولا بین ۷ تا ۱۳ سانتی متر در نظر گرفته می شود. لازم به ذکر است که برخی تابلو های لایت باکس می توانند بدون نور پردازی ساخته و استفاده شوند.

 

کاربرد های چاپ لایت باکس

از تابلوی لایت باکس برای تبلیغات مدرن استفاده می کنند. همچنین برای تابلو های سر در مغازه ها و فروشگاه ها نیز از تابلوی لایت باکس استفاده می کنند. تابلو های لایت باکس استفاده های دکوراتیو هم دارند. برای مثال انواع جدیدی از آباژور ها و چراغ خواب ها به وسیله تابلو های لایت باکس طراحی و ساخته می شوند. همچنین تابلوهای نقاشی نورانی ای که در بسیاری از فروشگاه ها به فروش می رسد نیز از این قابلیت بهره گرفته اند. به کار گیری این روش در استفاده های تبلیغاتی و شخصی محدودیتی ندارد. به همین دلیل به راحتی می توان انواع خلاقیت را در چاپ و طراحی تابلو های لایت باکس پیاده نمود.

 

ساخت و چاپ لایت باکس

ساخت و چاپ لایت باکس

در ساخت و چاپ لایت باکس ۳ قسمت دارای اهمیت است. قسمت اول بنر است که طرح مورد نظر بر روی آن چاپ می شود. قسمت بعدی جعبه ی نگهدارنده است که بنر درون آن نصب می شود. قسمت آخر نیز سیستم روشنایی و نور پردازی است که در واقع بخش مهم و ارزش افزوده ی این نوع تابلو ها نسبت به دیگر انواع تابلو های تبلیغاتی است. برای چاپ بنر از کاغذ بک لایت استفاده می شود تا بتوان در صورت نیاز طرح های بعدی را روی آن ایجاد نمود. البته می توان از پلکسی گلس نیز برای ساخت بنر ها استفاده نمود که حالت کریستالی یا رنگی دارند. برای ساخت فریم آن معمولا از آلومینیوم استفاده می شود. البته کاربرد چوب و MDF و پلاستیک نیز متداول است. برای فریم ها می توان پایه قرار داد و به صورت استند ساخت. همچنین می توان به شکل تابلو های سر تا سر آن ها را ساخت.

با توجه به این که تعبیه ی سیستم نور پردازی درون تابلو صورت می گیرد، تابلوی لایت باکس می تواند با ضخامت های مختلفی تولید شود. این ضخامت را در اندازه ی فریم تابلو ها در نظر می گیرند. بخش آخر در ساخت لایت باکس سیستم نور پردازی آن است. برای تامین نور در این تابلو ها از لامپ های SMD استفاده می شود. این لامپ ها به شکلی طراحی شده اند که مجموعه ای از لامپ های LED در آن تعبیه شده است. به این وسیله با مصرف کم برق و نور افشانی بالا از آن ها در ساخت لایت باکس ها استفاده می شود. همچنین می توان انواع رنگ بندی در نور پردازی را در این نوع تبلیغات پیاده سازی نمود.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ در مجموعه چاپ ایرانیان

مجموعه چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات چاپ لایت باکس و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =