بنر

بنر

بنر

بنر چیست ؟

بنر متریالی از جنس پلاستیک است با ضخامت های متفاوت ( به ضخامت بنر اُنس گفته می شود ) که توسط دستگاه های مخصوص چاپ بنر، عمل چاپ بر روی آن صورت گرفته و یکی از مهم ترین ابزار تبلیغاتی به شمار می رود .

معمولاً ضخامت بنر بازه ای بین 8 تا 13 انس دارد. هر چقدر ضخامت بالاتر باشد چاپ با کیفیت بهتری روی آن می نشیند و مقاومت بالاتری در برابر نور خورشید و باد و باران و پاره شدن دارد . ( لازم به ذکر است که بهترین رول بنر، نوع کره ای آن می باشد )

 

جایگاه بنر در تبلیغات

بنر جزو دسته ی تبلیغات محیطی می باشد و بدلیل آن که معمولاً در ابعاد بزرگ چاپ می شوند، همیشه در دیدرس مخاطبان می باشند.

از بنرها برای انواع تبلیغات سیاسی، مذهبی، فرهنگی، شخصی و تجاری استفاده می شوند. اگر بخواهیم برای هر یک مثال بزنیم باید بگوییم ؛ بنرهای سیاسی شامل تبلیغات لارج فرمت، انتخابات ریاست جمهوری و سخنان رهبری می باشند. بنرهای مذهبی شامل تبریک و تسلیت برای ائمه اطهار و اعیاد و مراسم عزا می باشند . بنرهای فرهنگی شامل معرفی و دعوتنامه های همایش ها و کلاس ها و آموزشگاه ها می باشند. بنرهای شخصی نیز شامل بنرهای تسلیت، فروش املاک شخصی و … می باشند و انواع تجاری آن که نمونه های بسیاری از آنها در اتوبان ها و خیابان های شهرها قابل مشاهده است شامل معرفی کالا، خدمات و فعالیت های شرکت ها، تولید کنندگان و سایر مجموعه ها می باشد .

 

محتوای بنر

از آنجا که بنرها جزو چاپ لارج فرمت ( چاپ عریض ) می باشند و معمولا در معابری نصب می شوند که فاصله ی زیادی با بیننده دارند؛ بایستی در یک نگاه کوتاه منظور را به مخاطب و بیننده القا کنند. به همین جهت از خلاصه نویسی و شرح جزئیات در آنها پرهیز می کنند و معمولا به نام محصول و شعار آن بسنده می کنند .

بطور مثال اگر تابلوهای تبلیغاتی مربوط به نوشیدنی ها را در اتوبان دیده باشید، متوجه شده اید که تنها چیزی که روی آنها درج شده نام تجاری شرکت ( مثلا سن ایچ )، نام محصول ( مثلا آب پرتقال )، یک تصویر مرتبط ( پسر بچه ای که در حال نوشیدنی آب پرتقال است ) و یک شعار ( خنک بنوشید ) است .

 

انواع چاپ بنر

1- چاپ بنر اکوسالونت : که بالاترین کیفیت در چاپ بنر را ارائه می کند و مناسب برای بنرهایی است که در فاصله ی نزدیک نسبت به بیننده قرار دارند .

2- چاپ بنر سالونت : که بدلیل اینکه از دستگاه های قدیمی تری برای این منظور استفاده می شود نسبت به چاپ اکوسالونت کیفیت پایین تری دارند و مناسب برای آنهایی است که فاصله زیادی با بیننده دارند و دورنمای آنها مهم است .

به طبع هزینه چاپ بنر سالونت از اکوسالونت پایین تر می باشد .

 

چاپ ایرانیان با استفاده از دستگاه های بروز چاپ بنر، امکان چاپ بنر فوری و با کیفیت بسیار بالا را برای شما عزیزان فراهم آورده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 3 =