چاپ اعلامیه ترحیم

چاپ اعلامیه ترحیم

چاپ اعلامیه ترحیم

به راستی هیچ چیز دردناک تر از مشاهده ی روز های عزا و تصمیم برای چاپ اعلامیه ترحیم از دست رفتگان نیست. دیدن تصویر انسان هایی که روزی در زندگی ما حضور داشته اند بر روی صفحه ای سیاه که برای گرامی داشت فوت شان طراحی شده، ما را رنجور و غمگین می کند. اما این واقعه ی ناگوار ممکن است برای هر کسی رخ دهد. اگر شما نیز با غم از دست دادن شخصی مواجه شده اید و به دنبال خدماتی برای چاپ و طراحی اعلامیه ترحیم هستید، در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید.

 

اعلامیه ترحیم

اعلامیه ترحیم چیست؟

اعلامیه ترحیم یک آگهی و اعلان از سمت خانواده و صاحبان عزا است که برای دعوت دیگر بستگان و اطلاع رسانی از نحوه ی برگزاری مراسمات به چاپ می رسد. چاپ اعلامیه ترحیم شامل تصویر مرحومه یا مرحوم، شعر یا جملاتی در وصف او، تاریخ و ساعت و مکان برگزاری مراسم و چگونگی مراسم است. در اعلام چگونگی مراسم می توان به مناسب آن نظیر مراسم سوم، هفتم، چهلم یا سالگرد شخص فقید اشاره کرد. معمولا چاپ اعلامیه ترحیم برای قرار گرفتن در معرض عموم استفاده می شود.

به این ترتیب این آگهی را در اماکنی نصب می کنند که قابل رویت برای سایرین باشد. در نتیجه برای نصب راحت تر آگهی های ترحیم می توان آن ها را به صورت برچسب دار چاپ نمود. در موارد قدیمی تر نیز از چسب های دستی استفاده می شد. اما امروزه برای جلوگیری از ماندگاری طولانی مدت آگهی ها، آن ها را به روش برچسب دار با چسب هایی با مقاومت پایین و قابل جداسازی تولید می کنند.

 

چاپ اعلامیه ترحیم

چاپ اعلامیه ترحیم به روش چاپ دیجیتال انجام می شود. معمولا تیراژ آگهی های ترحیم پایین بوده و بیش از چند صد عدد نیست. به همین دلیل برای ایجاد وضوح و کیفیت بالا در چاپ از این نوع چاپ بهره گرفته می شود. همچنین کاغذ مورد استفاده برای چاپ اعلامیه ترحیم نیز می تواند نسبت به کاربرد آن متفاوت باشد. از انواع کاغذ ها با گرماژ مختلف برای انجام چاپ اعلامیه ترحیم می توان بهره برد. نوع متداول تر، کاغذ گلاسه با گرماژ ۱۳۵ است.

همچنین برای بهبود کیفیت این اعلامیه ها در صورت نیاز می توان از خدمات پس از چاپ مانند سلفون کشی یا لمینت کشی بهره برد. به علاوه می توان اعلامیه های ترحیم را بر روی برچسب و به صورت لیبل چاپ نمود. اندازه ی استاندارد آگهی ترحیم معمولا کاغذ A3 یا A4 است. اما در صورت نیاز این اندازه قابل تغییر خواهد بود.

 

طراحی اعلامیه ترحیم

طراحی اعلامیه ترحیم

در طراحی اعلامیه ترحیم می توان موارد مختلفی را به آگهی اضافه نمود. در آگهی ها معمولا از تصویر شخص فقید به همراه شعری رد وصف او استفاده می شود. این اشعار یا عبارات می توانند از زبان شخص خاصی نظیر پدر، مادر، همسر یا فرزندان در آگهی نوشته شوند. همچنین نوع و مناسبت مراسم نیز باید ذکر شود. در طراحی اعلامیه ترحیم معمولا از دیزاین به شکل های تذهیب های اسلامی استفاده می شود. این دیزاین ها می توانند بنا به سلیقه و خواسته ی شما تغییر یابند. همچنین آگهی ترحیم می تواند به شکل کارت دعوت دو لتی طراحی و چاپ شود. در صورتی که مایل به افزودن دیگر توضیحات و تزیینات به این آگهی ها باشید، امکان اعمال آن ها به صورت دلخواه شما وجود دارد.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ در مجموعه چاپ ایرانیان

مجموعه چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات طراحی و چاپ اعلامیه ترحیم و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه و با کیفیت بالا و شایسته ی شما، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید.

امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در رابطه با چاپ اعلامیه ترحیم، برای شما مفید واقع شده باشد. در پایان نیز امیدواریم عمر شما و عزیزانتان طولانی و پر برکت باشد و نیاز به استفاده از این خدمات به ندرت در زندگی تان ایجاد گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + پانزده =