چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

در دنیای امروز رقابت ویژه ای در تبلیغات صورت گرفته است. شرکت ها و کسب و کار ها پیوسته در تلاش هستند تا محصول و خدمات خود را به عرض مصرف کنندگان برسانند. در راه معرفی و عرضه ی محصولات و خدمات، از ابزار های مختلفی استفاده می شود. طراحی کاتالوگ یکی از راه هایی است که کسب و کار های مختلف می توانند به وسیله ی آن محصول و خدمات خود را با متن و تصویر به مشتریان و مخاطبان معرفی کنند. چاپ کاتالوگ می تواند در مسیر بهبود ارتباط مشتری با کالا یا خدمت بسیار موثر باشد. چرا که در طراحی کاتالوگ شما می توانید هر آنچه که تمایل دارید را در رابطه با محصول خود به مشتری برسانید.

 

طراحی و چاپ کاتالوگ چیست؟

چاپ کاتالوگ عموما به شکل دفترچه است و از آن برای معرفی محصولات یک کسب و کار استفاده می شود. البته لازم به ذکر است که کاتالوگ می تواند به شکل های دیگری نیز ارائه شود. در کاتالوگ برای تبلیغات و توضیحات محصولات استفاده می شود. به همین علت معمولا در آن از تصاویر مربوطه استفاده می شود تا معرفی محصول به مخاطب بهتر انجام شود. سایز معمول در چاپ کاتالوگ ها معمولا بین ۱۷ تا ۲۳ سانتی متر است. این سایز بسته به نیاز مشتری و محصول متغیر است.

در چاپ کاتالوگ علاوه بر سایز باید به نکاتی دیگری نظیر طراحی جلد، محتوای داخلی، سر تیترها، نوع صحافی و… توجه داشت. این موارد باعث افزایش تاثیر آن بر مخاطب شما خواهد شد. در محتوای داخلی کاتالوگ نیز استفاده از توضیحاتی بر مبنای واقعیت بهره بگیرید. چرا که تبلیغات شما را مورد اطمینان قرار می دهد. تعداد صفحات در کاتالوگ نیز متغیر است. برای جلوگیری از خسته کنندگی کاتالوگ را بین ۸ تا ۱۰ صفحه چاپ می کنند.

 

تفاوت چاپ کاتالوگ و بروشور

تفاوت چاپ کاتالوگ و بروشور

اولین و مهم ترین تفاوت چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور، تفاوت در سایز و شکل ظاهری آن ها است. همان طور که گفتیم کاتالوگ ها معمولا به صورت کتابچه هستند. در صورتی که بروشور را عموما به شکل یک صفحه ی چند لتی طراحی می کنند. با توجه به همین تفاوت ظاهری، تفاوت شکل گیری، موضوع بندی و محتوایی نیز در چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور ایجاد می شود. به این صورت که در کاتالوگ معمولا توضیحات به صورت مفصل ارائه می شوند. اما در بروشور توضیحات مختصر تری ذکر می شوند.

دیگر تفاوت در چاپ کاتالوگ و بروشور، نحوه ی توزیع آن ها است. بروشور ها معمولا به صورت عمومی توزیع می شوند. در صورتی که کاتالوگ معمولا برای استفاده های خصوصی چاپ می شود. همچین این که کاتالوگ صحافی می شود. اما در چاپ بروشور از صحافی استفاده نمی شود و معمولا آن را تا می کنند. چرا که همه ی محتوا در بروشور بر روی یک صفحه چاپ می شود.

 

کاربرد های کاتالوگ

کاربرد های کاتالوگ

همانطور که گفته شد، از چاپ کاتالوگ برای تبلیغات استفاده می شود. در نتیجه چاپ کاتالوگ برای بازاریابی به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. زیرا این نوع تبلیغات می تواند بستر مناسبی برای ارائه ی هر آنچه باشد که شما می خواهید به اطلاع مخاطبتان برسانید.

طراحی کاتالوگ در صنایع و خدماتی چون خودرو سازی، بیمه،‌ بانکداری، آرایشی بهداشتی، ساختمان سازی و معماری، پزشکی و پیرا پزشکی، لوازم خانگی، لوازم دیجیتالی، صنایع چوب، فرش و مبلمان و حتی آرایشگاه ها و آشپزی کاربرد دارد. در نتیجه شما با هر کسب و کاری که در آن مشغول به فعالیت هستید می توانید از کاتالوگ برای تبلیغات و بازاریابی موثر بهره بگیرید.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ در مرکز چاپ ایرانیان

مرکز چاپ ایرانیان، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات چاپ کاتالوگ و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در رابطه با چاپ کاتالوگ، برای شما خواننده ی محترم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =